Je důležité se nejdřív rozhodnout, jestli chcete jet do zahraničí nebo zůstat v České republice. Také je třeba určit si, jestli chcete na dovolené spíše odpočívat, dát si pořádně do těla nebo si užívat adrenalinu. Dále byste se měli zamyslet, jestli budete bydlet v jednom ubytování, v polovině pobytu se přesunete někam jinam nebo pojmete dovolenou jak dobrodružnou výpravu bez ubytování.

Na výlet do přírody

Ubytování

Bydlení je první věc, kterou po zvolení destinace řešíme. Pokud plánujete spíše relaxační dovolenou, zvolte si ubytování klidně s jídlem. Je potřeba zvážit (hlavně u delší dovolené) jestli budete pouze v jednom resortu nebo v průběhu přejedete někam jinam.

Pokud chcete na vaší dovolené nebo výletě více adrenalinu, můžete akci plánovat jako tzv. puťák, tj. jít se všemi věcmi na zádech bez ubytování. Tento typ výletu je spíše pro mladší. Obvykle si vaříte na vařiči. Je také důležité takovou akci pečlivě naplánovat. Je lepší se podcenit, než přecenit své síly. Také je potřeba vymyslet náhradní řešení, jak se dostat do civilizace v případě, že by se pokazilo počasí nebo došlo ke zranění některého z účastníku výpravy. Pokud jdete do hor, je třeba se pořádně připravit na terén a extrémní podmínky. U puťáku je výhoda, že je výlet výrazně levnější, protože neplatíte za ubytování.
Dovolená u moře

Destinace

Místo, kde se bude vaše akce konat, je potřeba vybrat podle dopravní dostupnosti a aktivit, které chcete provozovat. Když se chcete koupat a opalovat, pravděpodobně pojedete k moři a ne do hor, naopak, když si chcete dát do těla, půjdete do hor každý den na túru.

U volby destinace je také důležité si ujasnit, kolik do vaší dovolené chcete investovat peněz. Některé resorty by se vám mohly nepěkně prodražit – obzvlášť pokud si dovolenou budete chtít užít na maximum s plnou penzí a luxusním ubytováním. Volte proto s rozmyslem.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup