Většina lidí má podle průzkumu práci, která je nebaví a nenaplňuje. Spousta lidí bere práci jako nutné zlo k tomu, aby mohli platit svoje výdaje. Jen málokoho doopravdy jeho práce baví. Pokud patříte do skupiny lidí, které práce doslova ničí, je nejspíš čas se porozhlédnout po jiné. Jsou ale regiony, kde je vysoká nezaměstnanost, a lidé si jen tak nedovolí práci opustit a hledat jinou. Pokud člověk nemá jistotu nového místa, může se stát, že dá výpověď a skončí na Úřadě práce s podporou v nezaměstnanosti, která je velice nízká, a v případě že dá výpověď zaměstnanec, se navíc ještě snižuje.

počítač program

Chcete jistotu?
Komu by se nelíbilo že by měl jistotu zaměstnání? Jestli se vám líbí představa že máte práci pořád a máte příjem, o kterém se většině lidí ani nesní, udělejte pro to něco a zapište se například do kurzů pro programátory. IT obecně má velký potenciál, a programování je královsky placené i v dnešní době. Jako začátečník samozřejmě nemůžete očekávat desítky tisíc, ale rozhodně si polepšíte oproti tomu, co máte teď – pokud jste řadový zaměstnanec na běžné pozici. Chce to ale být trpělivý.

programování code

Programovat se mohou naučit ženy i muži. Pokud vás IT alespoň trochu zajímá, zkuste třeba online kurz python, kde se naučíte základy programovacího jazyka Python. Ten je v současné době jedním z nejpoužívanějších, a když ho budete umět, budete mít dveře do mnoha projektů neustále otevřené. Cvičení dělá mistra, a tak je potřeba počítat s tím, že z vás nebude programátor senior. Zkušenosti budete muset nasbírat teprve v praxi, ale pokud zvolíte dobrý kurz, nemáte se čeho bát.

Zvýšení kvalifikace je skvělý předpoklad pro to, abyste už nemuseli podstupovat ponižující pohovory. Díky zkušenostem budete mít dveře otevřené u spousty zaměstnavatelů, kteří vás bez váhání vezmou hned, a mnohé firmy si čerstvé absolventy dokonce samy zaučují.