Chystáte se na vodáckou výpravu, balíte věci do lodního vaku, anebo máte namísto vaku plastový sud či bandu, jak to bývalo mezi vodáky zvykem již za socialismu? Vodáctví je v naší zemi natolik zaběhnutá tradice, že bychom ji mohli považovat za něco skutečně unikátního, protože snad v žádné jiné zemi se netvoří kilometrové fronty na splouvání jezu U papouščí skály v Českém Krumlově, a nikde jinde nenajdete v kempu 1500 lidí, když je jeho maximální kapacita jen sotva třetinová, což se týká Rožmberku nad Vltavou. A právě tam vodáci poprvé vybalují svá zavazadla, aby postavili stan a dopřáli si také něco k snědku.

toaletní papír

Rožmberk nad Vltavou může být první vodácký kemp, kde užijete i sáčky na zip. S nimi bude pobyt na řece komfortnější, i když se zdá, že jsou to jen maličkosti. Posuďte sami:

Drobnosti ve vaku – na vodu si lidé berou sponky do vlasů, mezizubní kartáčky, hrací karty, Pexeso a kostky, figurky Člověče nezlob se, psací potřeby, koření do polévky, těstoviny, a to vše musíte někam dát. Nežli se tahat s těžkými dózami či krabičkami, poslouží tu sáčky na zip – lehké, skladné, levné a dobře dostupné.

Český Krumlov

Do sáčku je vidětsáčky na zip jsou transparentní, takže je většinou nemusíte ani popisovat, a je vám jasné, co je uvnitř. Výjimkou jsou pouze koření, sůl, cukr a podobné snadno zaměnitelné, například sypké hmoty.

Mobil v sáčku – berete si na vodu s sebou mobil? Pokud se ani na vodě bez něj neobejdete, pak jej mějte sice v pouzdře, ale pouzdro pro jistotu ukládejte do zipového sáčku. Uzavíracím zipem nepronikne ani voda, ani vlhkost.

Toaletní papír – není nic horšího, než touha vykonat velkou potřebu a rozmáčený toaletní papír. Abyste nedopadli jako Pepíno ve filmu S tebou mě baví svět, jak mu jeho filmový otec Pavel Nový utíral zadnici jehličím, uložte si papír do zipového sáčku, a víte, že se vám nikdy a nikde nerozmáčí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup