Co to vlastně virtuální kancelář je? Jedná se o adresu, která vám bude přidělena, jako místo vaší kanceláře. Většinou se jedná o kanceláře na lukrativních adresách. Tato kancelář bude pouze virtuální, ale registrace na této adrese vám umožní založit si akciovou společnost. Většinou jsou tyto kanceláře poskytovány ve větších městech, jako je Praha, Brno či Ostrava. Důležité je, abyste na své klienty udělali dobrý dojem, a v tom hraje bezpochyby roli i právě kontaktní údaj, který uvedete. Máte tedy adresu své kanceláře, ale dál pracujete ze svého domova.

Home office

Kromě adresy získáte také další služby navíc. Většina firem či agentur, které tato sídla a kanceláře poskytují, přidávají jako služby každodenní přebírání korespondence a balíků a také skenování dopisů. Nemusíte si tedy poštu jezdit vyzvedávat několikrát do týdne na místo, služba, kterou si platíte, se o to postará za vás. Zároveň vám dávají, již v ceně pronájmu, možnost využít jejich prostory pro jednání s klienty, které jsou v různých městech. Tato možnost bývá omezena limitem hodin za rok.

zasedací místnost

Jaké další výhody pronájem virtuální kanceláře nese? Především se jedná o úsporu peněz. V dnešní době nájmy neustále stoupají, a to nejen nájmy bytů, ale také nájmy kancelářských prostor. Ceny virtuálních kanceláří jsou neporovnatelně nižší. Například cena virtuálního sídla Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-kancelar-sidlo-firmy-ostrava/ začíná na 250 Kč za měsíc, přičemž máte v ceně vyzvedávání pošty, skenování dopisů, archivaci korespondence a přístup k zasedacím místnostem v devíti městech České republiky a Polska.

Další velkou výhodou je anonymita. Dává vám to možnost vyhnout se nečekaným návštěvám, či konfliktům se zákazníky. Můžete si tak s nimi smluvit schůzku dopředu a připravit se na ni, což vám dává nespornou výhodu. Dalšími výhodami je větší šance vyhnout se namátkovým daňovým kontrolám, které jsou častější v menších městech.