Montáž nábytku raději svěřte někomu jinému – smontovat nebo rozebrat nábytek tak, aby zůstal neporušený, nemusí být vůbec snadné. V dnešní době se většina nábytku včetně toho z masivního dřeva vyrábí jako stavebnicové systémy, a výrobci předpokládají, že si jej lidé sestaví sami, nebo si nějak poradí. Problém je v tom, že někdy se v materiálu protáčí vrut, někdy je tam suk, takže je třeba otvor více předvrtat drobným vrtáčkem, jindy vrut zasahuje do klíženého spoje dvou vrstev dřeva a mohl by spoj prasknout. S podobnými jevy se výrobci nijak netrápí, a vám zkrátka předloží nábytek z masivu jako hotovou věc, a údajně za slušnou cenu. Můžete si samozřejmě objednat nábytek od truhláře, ale počítejte s mnohem vyšší cenou. Potřebujete-li tedy vypomáhat s rozebíráním a smontováním nábytku, stěhovací firmy stěhování v Děčíně tuto činnost provádí běžně a navíc jsou krytí pojištěním, kdyby se něco poškodilo nebo ztratilo.

obývací pokoj

Pračku po schodech do pátého patra také přenechejte – automatická pračka je menší spotřebič, což může zdánlivě budit dojem, že ji snadno odnesete ve dvou lidech třeba i po schodech. Potíž je v tom, že pračky jsou velmi těžké, nejsou to chladničky, které váží mnohem méně. Chladnička je lehčí díky tomu, že je tu jen chladicí kompresor, ale u pračky se jedná o výkonný elektromotor, soustavu převodů a prací buben. Proto, máte-li doma pračku, a potřebujete-li ji přestěhovat jinam, a není tam výtah, jen schodiště do pátého patra, zavolejte na to raději stěhováky.

stěhování ložnice

A co se vzrostlou palmou – vzrostlé rostliny a stromy ve velkých květináčích – to je záběr i pro stěhovací firmy, musí se tu postupovat opatrně a velká hmotnost rostlin neumožňuje příliš mnoho manipulačního prostoru. Je-li toto váš případ, konzultujte raději postup přestěhování velké palmy s odborníky, kteří mají potřebnou techniku a hlavně zkušenosti.