Věnovat se soukromému podnikání znamená vždy do jisté míry riskovat. Sice je tu potenciálně možnost přijít si i na takové peníze, o jakých si může většina naší a třeba i nejen naší populace nechat leda tak zdát, ale zrovna tak tu lehce dochází i k tomu, že se někdo kvůli nedařícímu se byznysu dostane až na samotné dno. Ze kterého se pak jenom velice těžko dostává.

Podnikání je prostě nejistá věc. A tudíž by se do něj měli pouštět jenom ti, kdo jsou si dost jisti tím, že to zvládnou, kdo mají slušnou perspektivu a žádoucí podmínky. Jenže ani to často nestačí, jak by vám to mohl kdekdo ze soukromníků potvrdit. Je celá řada případů, kdy i skutečně hodně nadějní podnikatelé narazili na neřešitelné problémy, a to jak v samotných počátcích jejich podnikatelských aktivit, tak třeba i kdykoliv později.

jeden dolar

Kolik se toho jenom může na soukromé podnikatele nejednou navalit! Kolik problémů může u těchto jenom vyvstat! A nejde rozhodně jenom o drobnosti, které se časem spraví samy. Jde i o komplikace, které mohou klidně skončit i bankrotem.

Jsou prostě doby, kdy si ani ti nejschopnější podnikatelé nevydělají dost. A pak si lámou hlavu, co s tím. Jak to udělat, aby se zase stali úspěšnými.

staré mince

A když se nad tím takoví podnikatelé zamýšlejí, určitě je nejednou napadne že by jim v dané složité době mohla pomoci půjčka. A když se jim to zdá jako skutečně dobrá myšlenka, začnou o získání nějaké půjčky usilovat. To ale s různým výsledkem. Někdy se jim podaří uspět se žádostí o půjčku hned napoprvé, někdy vyjde až několikátý pokus. A někdy to také vypadá tak, že už snad ani žádnou půjčku nedostanou.

Ale to je omyl. Podnikatelé, kteří mají aspoň nějaký nemovitý majetek a aspoň nějaký příjem, vždycky nějakou půjčku seženou. Přinejmenším OSVČ hypotéka FAHD je tu i pro hodně zoufalé podnikatele, kteří nemají moc co nabídnout. A kteří ji potřebují, aby se v soukromém byznysu udrželi.