Pokoušíte se s partnerkou o dítě? Chcete založit rodinu, ale nedaří se vám to? Čím dál více mužů má problémy s plodností. Co s tím a jak je to možné? 

Proč mají muži potíže s plodností? A jak šance zase zvýšit, když chcete založit rodinu? 

Snažíte se doma počít miminko? Je to dlouhá cesta, mnohým párům trvá takové snažení opravdu dlouho, ovšem pokud se intenzivně snažíte již více než rok, je potřeba začít řešit, zda je všechno v pořádku. Potíže s otěhotněním může mít samozřejmě i žena, ale neplodnost nebo jen potíže s početím mají dost často i muži. Mohou za to spermie, jejich špatná kvalita a obvykle to souvisí s nezdravým životním stylem. Podobných případů roste, jak můžete vlastní plodnost ovlivnit a co všechno má na stav spermií vliv? 

těhotenský test

Začněte včas 

Pokud to myslíte opravdu vážně a snažíte se počít, je potřeba zlepšit kvalitu spermií. Zvláště pokud víte, že málo sportujete, kouříte nebo si častěji dáte skleničku alkoholu, je potřeba tohle všechno změnit. Právě kouření, konzumace nezdravých a mastných jídel nebo alkoholu, nedostatek pohybu, stres, málo odpočinku a třeba i užívání některých léků vedou ke zhoršení stavu spermií a početí je pak o něco těžší. Samozřejmě, že jsou případy, kdy je neplodnost dána genetikou, onemocněním a jinými vážnějšími problémy, ale tohle všechno musí určit lékař. Pokud se o dítě snažíte delší dobu, je potřeba zajít si na vyšetření a tohle všechno vyloučit. Podpořit plodnost ale můžete i sami. Jak? 

zobrazení spermií

Jezte, pijte a odpočívejte zdravě 

Máte rádi saunování, chodíte do vířivky? Dáte si rádi skleničku? Moc nesportujete, nechodíte ven a odpočívat neumíte vůbec? Chyba! Zvláště u mužů po třicítce, kterým už přirozeně klesá hladina testosteronu, je tohle celkem problém. Pokud chcete zvýšit šance na početí a chcete mít kvalitnější spermie, snažte se. Sauna nebo vířivka? Jistě relaxovat tímto způsobem je zdravé, ale nesmí se to příliš přehánět, na to pozor. Vysoké teploty v tomto případě spermiím nesvědčí. Raději se naučte odpočívat i jinak, vyhýbejte se stresu a vypjatým situacím, jezte zdravě a pravidelně a zlozvyky jako je kouření nebo konzumace alkoholu, výrazně omezte. Není podstatné, zda kouříte nebo si dáte občas skleničku. Mnohem důležitější je počet cigaret a vypitých skleniček. 

Zvýšit šance na početí můžete i díky velmi příjemným aktivitám. Zkusit můžete například erotickou masáž intimních partií. Lépe už si pomoci ani nemůžete!