Se svou rozlohou čtyři sta deset kilometrů čtverečních a délkou pobřeží sto dvacet tři kilometrů je třetím největším z Jónských ostrovů. Trvale jej obývá více než čtyřicet tisíc obyvatel žijících z části v přímořských turistických centrech, ale také rozseti v desítkách podhorských vesnic.
Právě možnost navštívit turistickým ruchem nedotčené vesnice, dělá z tohoto ostrova lákadlo pro ty, kdo nemají rádi přílišný turistický ruch. Pokud si totiž zapůjčíte skútr či automobil, bez problému můžete tyto vesnice navštívit. Domorodci vás srdečně přivítají a vy v podhorských tavernách ochutnáte skutečné lahůdky.
pláž, vrak lodi
Zajímavosti
·         Při jízdě skútrem se nedivte, že je zde zvykem před každou horskou zatáčkou kvůli bezpečnosti troubit.
·         Pokud se vás místní budou ptát, odkud pocházíte, používejte starý výraz Czechoslovakia, protože právě na Československo vzpomínají místní s láskou.
·         Povrch místních komunikací je tvořen asfaltem smíchaným s mramorovou drtí. Je to proto, aby se asfalt ve velkých vedrech neroztékal. V případě deště proto pozor, povrch je často velmi kluzký.
·         Řekové milují malé děti, především plavovlasá děvčata. Proto se nelekněte, když vás na ulici osloví a vaší dceři dají dárek, šátek či náramek.
·         Ve večerních hodinách se často tancuje přímo na silnici tzv. „ohňový tanec“.
Velmi ojedinělou a úžasnou podívanou zažijete nedaleko pláží v zátoce Naganas. Stačí si půjčit člun a mít štěstí. Potom uvidíte nádherné a celosvětově ohrožené želvy carreta-carreta, které právě do této zátoky připlouvají každý rok klást vejce. Mnohem větší šanci vidět tyto krásné tvory máte, pokud si zajistíte výlet na ostrov Marathonisi, kde spatříte nejen karety, ale také ohrožený druh tuleně středoevropského.
mořská želva
Ostrov Zakynthos je prostě ideálním cílem pro aktivní dovolenou, na které zažijete řadu nezapomenutelných zážitků a ochutnáte řecké jídlo, které ještě neprošlo komerčními úpravami. Pokud do této destinace vyrazíte na jaře, poznáte ostrov plný rozkvetlých hyacintů a horských keřů, bez turistického ruchu s blahodárnými účinky na lidskou psychiku.