Pokud patříte k těm, kteří neplánují další volno ihned po návratu, v tomto zimním pochmurném období je ideální čas. A co je nejdůležitější při plánování? Samozřejmě termín, datum a kam pojedete.
 Maďarsko, Budapešť
Vše záleží na Vás! Jestliže milujete zimní sporty, ať už lyže, snowboard či pouze bobování a sáňkování nebo jste si dali za cíl, že se toto vše naučíte, určitě bude pro Vás jasná volba Alpy, Tatry či hory v ČR. Ano i takový aktivní odpočinek bude stát za to. Nemusíte vyloženě chodit na túry a prodírat se sněhem. Pokud jste stáli na dvou či jednom „prkně“ naposledy na střední škole a tato doba je již dávno pryč, nezoufejte. Ano bude potřeba si tyto činnosti oživit, ale s instruktorem to hravě zvládnete. Tak do toho!
 
Pokud naopak uznáváte teplo, sluníčko, vodu je na Vašem rozhodnutí, zda preferujete moře, památky či právě túry po horách. 
 
V případě volby odjet za naše hranice, je nyní čas, kdy stihnete vše vybrat, zaplatit zálohu a také získat slevu First minute. Tyto akce jsou ve většině případů do konce daného roku. I takto doporučujeme si pospíšit, jelikož kapacita letadel bohužel není neomezená.
 Egejské moře
Situaci s místenkami není potřeba řešit, pokud se rozhodnete jet autobusem. U této varianty zvažte délku cesty, abyste ji zvládli. Osobně jsem 3krát jela 24 hodin autobusem a nebylo to nic příjemného. Kdybych se rozhodovala nyní, volila bych cestu „v nebesích“ i když nejsem zrovna fanouškem těchto strojů. Otázka, zda letět či jet „po pevné zemi“ je samozřejmě také na Vás a Vašich finančních možnostech. Pokud se předem připravíte na delší cestu s několika cestujícími, vše zvládnete. Přece se těšíte a už chcete být na místě a věřte nebo ne i tlačení tohoto stroje vlastníma očima neuvěřitelně pomáhá.
 
Každopádně pokud budete chtít svých 7–14 dní strávit v naší vlasti, bude to aktivní prožitek, ale nezapomenutelný. Naše republika má mnoho památek, kulturního prožití a nezáleží na tom, zda svůj čas strávíte v našem hlavním městě, v jižních Čechách nebo v „největší vinařské“ oblasti na Moravě. Naše země je nádherná i přesto, že nemáme moře, ale máme spoustu jiných krajin, kde stojí za to se podívat.
 
Tak kam se v roce 2020 vydáte?