Určitě většina z nás ví, co to je, když napíšu „3D tisk“. Pro rychlou rekapitulaci si povíme, o co se jedná. 3D tisk je takový tisk, který dokáže jednoduché předměty vyrobit do trojrozměrných předmětů. Může se jednat prakticky o cokoliv. Takže pokud chcete vyrobit romantický dárek či osobní dárek pro někoho blízkého – je to správná volba pro vás.

3D robot

Nejčastější výrobou jsou malé figurky do společenských her nebo na ozdobu doupěte vaší ratolesti. Umíme, ale mnohem více. Fantazie, která je pevně ve vás se může rozšířit a dokážeme jí naplnit a vyrobit prakticky cokoliv. Po čem vaše srdce touží? Nebo po čem touží srdíčko vašeho dítěte? Zkuste se zamyslet, co by mu udělalo největší radost?

3D tisk má mnoho možností. Vyrábí se buď z:

  1. ABS 3D tisk – tepelná vlastnost je znamenitá.
  2. Nylon 3D tisk – odolný materiál.
  3. PLA 3D tisk – biologicky rozložitelný plast, který je vyráběn z kukuřice, brambor anebo cukrové třtiny.
  4. 3D tisk pryskyřicí 3D-tiskni – velmi hladký povrch.

přírodní zdroj pryskyřice

Pryskyřice – Povíme si něco o pryskyřici. Jako laikové jí můžeme nazývat smůla nebo slzy stromů. Když pryskyřice zkamenělý označujeme jí jako jantar. Tento materiál v přírodní formě najdeme na jehličnatých stromech a na jiných rostlinách. Na jehličnatých stromech se vyskytuje asi nejčastěji, tak jsem si jistá, pokud chodíte do lesa, že jste takzvanou „smůlu“ již několikrát viděli na vlastní oči.

Pryskyřice v dávných dobách byla používaná na výrobu pochodní a jiných hořlavých věcí. Má totiž v sobě ohromný dar žáru, a tak se lehce rozohní.

Takový jantar (takže zkamenělá pryskyřice) se využívá ve šperkovnictví. Má krásnou barvu a zdobí se tím náhrdelníky, prsteny i náramky. Jantarový dárek určitě ocení každá dívka či žena.

Je to velice tvárný materiál, ze kterého se může vyrábět prakticky cokoliv. Takže v dnešním světe zaujímá pozornost spousty výrobců.