Lidé ve vyšším věku již nejsou často schopni se o sebe sami postarat, nebo kvůli snížené pohyblivosti nedokážou vykonat určité věci, na které ještě před nedávnem stačili sami a bez pomoci. Tito lidé nemusejí být v žádném případě odkázáni na čtyřiadvacetihodinovou pomoc od druhých.
brýle stařenky
A my nabízíme právě takovou pomoc, kterou si oni vyžádají.
Respektujeme důstojnost každého člověka
Pomoc v žádném případě lidem nevnucujeme. Naší podstatou je, aby bylo lidem pomoci ve chvíli, kdy si o ni řeknou a kdy ji potřebují. Asistujeme tam, kde si nás vyžádají, a respektujeme potřeby jednotlivých klientů.
Pečovatelská služby
Těm klientům, kterým se doslova do domova důchodců nechce, nabízíme asistenční pomoc na místě a v čase, který si oni sami vyberou. Klienti tak mohou zůstat ve svém tak důvěrném prostředí co nejdéle. Asistent je k dispozici nejen v nemocnici, ale také na úřadě, doma či na chalupě dotyčného, a to dokonce 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, včetně víkendů a svátků. Díky tomu, že naši asistenti mají bohaté zkušenosti s asistencí lidí, kteří mají sníženou pohyblivost, jsou upoutáni na lůžku či na invalidní vozík, nemusí se klienti obávat nejhoršího – a to, že se v takovém případě již nikdy nedostanou ven. Navíc pomáháme s rekonvalescencí, asistujeme u případů po mrtvici či pomáháme lidem trpící diabetem či artrózou.
stařenka háčkuje
Pomůžeme také s úklidem
Nejenže se postaráme o lidi v terénu, nabízíme také služby a pomoc v domácnosti. Zajistíme její chod, pomůžeme s úklidem, s nákupy či s praním a žehlením prádla. Zajistíme různé pochůzky i doprovod mimo domov. Pomůžeme klientovi s přesunem na lůžko či vozík, zajistíme mu osobní hygienu. Při provádění jednotlivých úkonů se snažíme o poskytnutí podpory, která zachovává a zároveň rozvíjí schopnosti klientů a snižuje tak závislost na poskytované službě. Snažíme se, aby klienti byli co nejvíce samostatní, a tím pádem žili s pocitem, že nejsou na obtíž.