Věnujte více času prevenci

Lidové léčitelství se opírá o přírodní bohatství a většina takto připravených léčiv působí na odlišné bázi, než syntetické přípravky. Je to celkem pochopitelné, neboť účinné látky v rostlinách a jejich plodech působí komplexně, jako harmonizační tonikum, ale zároveň mírně a dlouhodobě. Nelze tedy očekávat okamžitý efekt, jaký známe z chemických léků, ale na tom všem stojí a padá význam přírodního léčebného procesu.

květ ostropestřce

Léčení přírodními prostředky je totiž přirozené a snaží se uvést vše v organismu do rovnováhy – tak, jak je to zakotveno v lidské DNA, zatímco syntetické léčivo se v těle obvykle chová tak, jako kdybyste vyrukovali s atomovou pumou na mravence – spolu s mravencem totiž zahubíte i celé mraveniště a vše ostatní kolem. Je to častokrát vytloukání klínu klínem.

Léčení nemocí je dle moudrých lidí až ta poslední fáze, kdy musíme být trpěliví, a nelze očekávat, že co jsme zanedbávali měsíce až roky, se uzdraví za dvě hodiny. Proto je nejdůležitější ze všeho prevence – zdravý životní styl.

Silymarin jako preventivní prostředek

Ostropestřec je znám svými příznivými účinky na játra již stovky let. Dokáže pomáhat při akutních stavech (do jisté míry), ale nejlépe funguje jako preventivní prostředek a podpora činnosti jater v každodenním životě.

ostropestřec mariánský

Játra každého z nás dostávají zabrat 24 hodin denně. Nevěříte? I relativně zdravý jedinec musí totiž vstávat na budík (nepřirozeně a v šoku či ve stresu), pohybujeme se ve městě v blízkosti silnic, kde je v prachových částicích řada toxinů, v potravinách i v ovzduší je mnoho různých cizorodých látek – můžeme jmenovat ty nejběžnější, jako je chlorovaná pitná voda (včetně vody v bazénech), rezidua herbicidů v rostlinné i živočišné stravě, smog způsobený přízemním ozonem nebo vytápěním v zimním období atd.

Výhodou ostropestřce drceného je jeho snášenlivost – je vhodný i pro děti a seniory, dokonce i pro alergiky a diabetiky, je navíc velmi levný a dostupný, takže si jej můžeme dopřát častěji. Důležité je však dodržet správné dávkování – je to poměrně silný čistič jaterní tkáně, a jak se říká – „všeho s mírou“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup