Levné bydlení nemusí mít pouze podobu garsonky či bytu ve vyloučené lokalitě, ale může jít třeba i mobilní domy, které v novém provedení mají co nabídnout.

Nejsou nejluxusnější, ale nabízejí dostatečný komfort

Jen málokdo má sen bydlet někde v podnájmu. Je to totiž drahé a neperspektivní. Daleko lepší je mít něco svého, něco z čeho vás nebudou moci vyhodit ani párem volů. Jenže klasika, tedy byty, případně rodinná stavení, jsou v našich zeměpisných šířkách docela drahé a jejich cena a ne ustoupit. To není dobrá zpráva pro nikoho, kdo nevydělává alespoň vyšší nadprůměr a i takoví lidé možná na vlastní bydlení mnohdy nedosáhnou.

Bydlet můžete i jinak

Doba je co se týče obytných nemovitostí docela zlá, ale i tak je možné fungovat i trochu jinak, bez nutnosti zadlužit se kvůli hypotéce na dvacet let nebo žít v podnájmu. Existují i jiné možnosti, které by vám mohly vyhovovat. Ta asi nejzajímavější je bydlení v mobilních dřevostavbách. Jedná se o ekologická obydlí, která by vám mohla svým osobitým stylem vyhovovat.

Luxus zde samozřejmě nehledejte, ale i když se nejedná o nic extra, pořád jsou to dobrá obydlí, ve kterých se dá normálně žít celoročně, tedy i v zimních měsících. Hlavně nejnovější modely mají velkou výhodu v tom, že jsou obloženy moderními izolačními materiály, které dokáží v interiéru při správných podmínkách zadržet teplo velmi efektivním způsobem. Díky tomu v zimě nejen nezrznete, ale ani tolik neprotopíte. Navíc to nejsou pouze tepelné izolanty, ale i zvukové. Ty dokáží eliminovat nepříjemné zvuky zvenčí.

Pohodlné bydlení

Pokud nemáte rádi papírování, tak vám mobilní bydlení také určitě přijde k duhu. Zatímco za normální, byť i malý domek, zaplatíte opravdu nekřesťanské peníze a musíte ještě jeho stavbu neustále konzultovat s příslušným úřadem, v případě obydlí na kolečkách toto neplatí. Bohatě vám postačí zajít na stavební úřad jen jednou a podat jednoduchou ohlášku. Je to jako byste v podstatě přihlašoval psí boudu, akorát ta je daleko větší a dá se v ní pohodlně žít. A to bez nutnosti se zabývat zbytečnou byrokracií.