Ať už je člověk soukromým podnikatelem, který žije díky své firmě, nebo spotřebitelem, který potřebuje nakupovat a využívat nejrůznější služby, jedno je jim společné. A sice to, že dotyční potřebují peníze. A že nejednou takové peníze nemají.

Zkrátka a dobře jsou nám všem peníze zapotřebí. Vyděláváme si je a posléze je zase utrácíme. A dokud nám naše příjmy stačí na pokrytí výdajů, je vše v nejlepším pořádku.

Jenže ono tomu není vždycky tak. Ne vždy naše příjmy na uhrazení všech výdajů stačí. Nejednou si prostě buď vyděláme málo, nebo musíme utrácet příliš mnoho, a pak se začínáme potýkat s nedostatkem.

zlatá mince

Někdy si s takovou situací poradíme jednoduše tak, že se uskromníme. Jenže nejednou ani to nestačí, nejednou nestačí ani oželení všech postradatelných výdajů, abychom dosáhli alespoň vyrovnaného rozpočtu. A pak zkrátka nezbývá jiné řešení, než si vzít půjčku.

Někdy je takové půjčky zapotřebí, aby se s ní pokryly běžné životní náklady, někdy je jí třeba, aby se dalo investovat do skomírajícího podnikání. Důvodů, k nimž půjčku potřebujeme, je mnoho.

Ovšem ne vždy se dá podobná pomoc získat ve všech finančních institucích. Tyto chtějí mít jistotu, že dostanou své finanční prostředky zpátky, a proto jsou žadatelé o půjčení často přísně prověřováni. A v důsledku takového posuzování mohou být jejich žádosti zamítnuty, protože se dotyční nezdají být dostatečně bonitní.

svazek bankovek

Což se ale nestává v případech, kdy se žádá o nebankovní produkt jménem hypotéka bez registru. U této hypotéky se totiž dlužník zaručuje za poskytnuté peníze dáním nemovitosti do zástavy, což je dostatečná záruka, díky níž už poskytovatele nemusí tolik zajímat ani žadatelovy příjmy, ani registry dlužníků, ani nic jiného.

Tady prostě s největší pravděpodobností žadatelům půjčí. A to i těm komplikovaným. A to za podmínek, jež vskutku stojí za to.