Pokud jde o způsob, jak zpeněžit vaše webové stránky a vydělávat peníze online, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je použít nejrůznější techniky a neustále je testovat. Každá stránka je odlišná, je tedy nutné váš přístup vždy přizpůsobit okolnostem.
monitory u kávy
Přinejmenším byste měli být schopni zajistit si peníze na pokrytí vašich nákladů – na doménu a kvalitní hosting. Není však výjimkou, že velké a hojně navštěvované stránky mohou vydělat na živobytí.

·         Affiliate Marketing
Affiliate marketing je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak si přilepšit na vašem webu nebo blogu.
Vyhledejte produkt, který se vám líbí, ztotožňujete se s ním a můžete ho doporučit dále. Následně se zaregistrujte do affiliate programu (je-li to možné), případně lze vždy prodejce kontaktovat.

Pomocí affiliate odkazů a bannerů propagujte daný produkt. Pokud se návštěvníkům zalíbí, kliknou na váš odkaz/banner a následně si produkt zakoupí – obdržíte provizi z kupní ceny. Z mé zkušenosti se podíl zisku ze zboží nejčastěji pohybuje kolem 20%-30%. Její výše je však v moci prodejce. Pokud tedy návštěvník zakoupí zboží v hodnotě 1000 Kč, vy následně obdržíte cca 300 Kč. Výjimkou však není ani 70% provize.

·         Nabízejte placený obsah, premiové členství
Myšlenka je jednoduchá. Lidé se vracejí na vaše webovky, protože mají rádi jejich obsah. Chtějí ho víc. Takže jim nabídněte další, něčím speciální příspěvky – tentokrát však za poplatek.

Váš první krok by měl být zaměřen na to, co nabídnete. Premiový obsah musí vždy být něčím speciálním, něčím navíc, nadstandardním. Dejte na návštěvníkovi jasně vědět, že za peníze dostane silnou protihodnotu.
Následně můžete znovu využít affiliate marketingu. Tentokrát však v roli prodejce.
papír u pc
·         Poskytněte prostor pro reklamu
Tento způsob je silně závislý na míře vaší návštěvnosti. Výnosy z prokliků nejsou velké – avšak „halíře dělají talíře“. Velké stránky mohou na reklamě vydělávat několik tisíc denně. Váš výdělek se však také může nebezpečně blížit nule.
Zprovoznění Google AdSense na vašem webu je jednoduchou a dobrou volbou způsobu výdělku na reklamě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup