Věcí, které si můžete vyrobit doma, je obrovské množství. Ať už jde o nábytek, dekorace, oblečení, nebo šperky. Náušnice jsou drobné, ale dokáží vašim šatům dodat elegantnější vzhled. A sami si místo nákupu můžete vytvořit originální kus.
náušnice s korálky
            Využít můžete například otvírák na plechovku, vzít si je na kovové kolečko a to připevnit na zaoblený konec pro zavěšení na uši. Tento zajímavý nápad začal být poměrně oblíbený mezi dívkami. Je třeba však některé konce trochu upravit, aby nebyly ostré a vy se nepoškrábali.
            Velkým hitem jsou také korálky. Můžete si pořídit jaké tvary a velikosti chcete a zavěsit je na vlákno, které připevníte ke konci pro uši. Můžete například na každou stranu zavěsit tři stejně dlouhá vlákna a vzniknou vám šik náušnice.
            V obchodě si nyní můžete pořídit i umělá pírka. Buď můžete vytvořit náušnice čistě z těchto pírek, kdy pravděpodobně k propojení využijte spíše tavicí pistoli, nebo můžete zvolit kreativnější variantu a vytvořit si miniatury lapače snů, kde pírka taktéž využijete.
            Samozřejmě takový lapač snů bude vyžadovat více práce a trochu trpělivosti. Výsledek vám však jistě pochválí mnoho přátel. S pírky se dá vykouzlit mnoho různých tvarů a podob. Pokud na lanko připevníte korálky a zakončíte je pírky, taktéž mohou náušnice vypadat k světu.
náušnice s kytkou
            Ovšem pokud si chcete dát opravdu záležet, zvolte Fimo hmotu. Fimo hmota je zapékací modelína, ze které můžete vytvořit skvosty. Co například zvolit nějakou sladkost jako zmrzlinu, koláč, nebo pizzu? První reakce budou dostatečnou pochvalou za vaši práci. A kdo ví, třeba si s takovými šperky nakonec otevřete menší obchod a začnete je prodávat lidem. Ze začátku budete prodej směřovat ke kamarádkám a později se vás začnou lidé sami vyhledávat.
            Stejně tak vypalováním plastových víček si můžete vyrobit květ růže, nebo jiné zajímavé tvary. Možností je opravdu hodně, stačí se chvíli rozhlížet.