Být podnikatelem je možná snem nemalého množství lidí. Představa toho, že jste si vlastním pánem a lidé pracují pro Vás, je opravdu krásná. Podnikatel musí však počítat i s neúspěchy a nástrahami, které na něj číhají na každém rohu. Pojďme si uvést několik výhod a nevýhod podnikání.
muž a myšlenka

Být podnikatelem má spoustu výhod…

· Jste pány svého času. Je jen na Vás, kdy do práce přijdete a kdy z ní odejdete. Vaše pracovní doba může být stejná jako Vašich zaměstnanců, ale může být i třetinová. Můžete pracovat z pohodlí domova.
· Vyděláte si. Odhadem až 80% lidí, kteří podnikají, si vydělá nadprůměrnou mzdu. Z toho tedy plyne, že byste s největší pravděpodobností měli vydělávat více než jako zaměstnanec ve firmě.
· Investujete čas i do svého rozvoje. Protože se ubíráte tím směrem, kterým chcete Vy, zvyšujete své cíle výš a výš a investujete svůj čas do něčeho, co Vás baví a naplňuje. Můžete se tak vyhnout i častým syndromům vyhoření.
· Zajistíte práci členům své rodiny. Tento fakt spoustě lidem vůbec nedochází, ale je pravdou, že můžete vytvořit rodinný podnik a právě díky Vám budou mít Vaši rodinní příslušníci práci. Což určitě v době, kdy si je každý nejistý svým místem v práci, uvítají.
· Vaše děti mohou po Vás prosperující podnik zdědit. Dostanou firmu, která již má své jméno a budou dědit po někom, koho znají a také budou vědět, jaký směrem se s firmou mají ubírat. Zároveň jim tak s trochou štěstí zajistíte,,pevnou půdu pod nohama“ a nebudou se muset zabývat záležitostmi, které zakládání nového podniku obnáší.
dívka a grafy

Nalezneme i nevýhody?

· Nevíte, jestli bude o Vaši práci zájem. Je na vás závislých spousta lidí a na nich zase další. Nejistota získá práce na další měsíc nebo krach firmy ze dne na den, to vše Vás může jako podnikatele velmi znervózňovat. Tím pádem máte i nejistý výdělek a nemáte nikdy stoprocentní jistotu


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup