Zahrada je útočištěm pro člověka, který potřebuje chvíli relaxu a klidu. Může si na ni pozvat návštěvu a ta ve chvíli, kdy vstoupí na pozemek, začne v mysli hodnotit prostředí. Existují některé velmi zajímavé prvky na zahradu, které vám budou všichni kolemjdoucí závidět.
květiny v kolečku
            Sud může sloužit jako okrasný květináč, který položíte do zátiší. Zde vám totiž sud lehce prokoukne a začne dotvářet prostor a dojem přírody. Nahoru posaďte nějaké menší barevné květy. Pokud bude zeleň lehce padat dolů, považujte to jen za vylepšení.
sochy kašny
            Lucerny ve městě se tváří, jako kdyby tam s námi byly už od středověku. Dnes jsou však určeny pro žárovku. Pokud najdete doma staré lucerny, rozhodně se nebojte je rozsadit po zahrádce. Můžete dovnitř položit svíčku a v podvečer si vytvořit romantickou chvilku s vínem a časopisem.
            Vodní prvky jsou občas sice náročné na údržbu. Je třeba filtrovat vodu a starat se o okolí, ale pokud jsou vodní prvky, které navíc můžete jemně slyšet, rovnou si na zahradě můžete ustlat. Stejně jako při dešti, u tohoto prvku se bude lehce usínat. Navíc se hodí snad do každé zahrady, kde jen doplní efekt přírody uprostřed lesa.
            Staré hrnce a rozbité květináče taktéž můžete využít. Když položíte květináč s rostlinou a kolem posadíte vícero menších a ty rozbité například na stůl, vaše zahrada se opět trochu posune dál vstříc naprosto důvěryhodné přírodní soběstačnosti. Obzvlášť při zakořenění rozchodníků, které se pomalu rozrůstají a nepotřebují ani tolik vody.
květinový sud
            Hrnce mohou sloužit jako květináče, které nebudou tolik výrazné a dodají zahradě na stejném dojmu jako květináče. V hrncích vynikne mnoho malých rostlin, které se rozrůstají do různých směrů a hrnec poté slouží opravdu jen jako malá, téměř neviditelná dekorace.
            S takovými prvky se k vám budou hosté rádi vracet, aby mohli obdivovat tento kus umění.  Můžete obohatit zahradu o malé řetězy světel a už stačí jen vzít do ruky kafe.