Nejběžnějším typem je v dnešní době životopis strukturovaný. Je preferován oproti klasické vyprávěcí alternativě. Pro přehlednost by měl zahrnovat následující kategorie:

·         Kontaktní a osobní informace: zde určitě není míněno, že budete uvádět své rodné číslo. Mnoho lidí ale často zapomíná na důležité informace jako e-mail, telefonní číslo nebo datum narození. Máte profil na LinkedIn? Můžete ho zahrnout také. Zaměstnavateli je pak jasné, jakým způsobem vás může kontaktovat.
psaní motivačního dopisu

·         Dosažené vzdělání: Zde pište pouze nejvyšší dosažené vzdělání. Máte hotovou střední školu? Neuvádějte základní vzdělání.

·         Dosavadní pracovní zkušenosti: Zcela jasné, můžete uvést datumy, váš titul na dané pozici a její krátký popis. Jaká byla vaše zodpovědnost, co jste měli na starosti?

·         Další dovednosti, případně zájmy: Zde se hodí všechny další schopnosti jako jazyky, řidičské průkazy apod.

Je však zcela jasné, že životopis není jen kopa informací, ale musí mít také formu. Pokud se chcete profilovat při konkurenci uchazečů, zřejmě nebude stačit CV sepsané ve wordu řádek po řádku. Ale zároveň nemusíte být kdovíjaký grafický profík, abyste zaujali hned od začátku. Pomůže vám totiž:

1.    Google drive: Pokud máte účet u google a používáte jejich e-mail, jako součástí služeb je i tzv. Drive neboli Disk. Zde si můžete vytvářet a uchovávat dokumenty, videa, hudbu nebo prezentace až do 15 GB. Při vytvoření nového dokumentu si můžete vybrat typ dokumentu, a dokonce i jeho šablonu. Poté si jen doplníte vlastní informace a hotovo.
pomoc kolegy

2.    Canva: jedná se o šikovnou grafickou platformu.  Váš životopis pozvedne ještě o level výš – šablon zde máte mnohem více a také mnohem barevnější a propracovanější. Kromě toho zde můžete vytvořit i jiné grafiky – třeba pozvánky, letáčky, plakáty, a to vše zdarma. I přes použití těchto šablon máte plnou kontrolu nad finálním vzhledem. Můžete si upravit barvy, ikony, urovnání, typ i velikost fontu.

Hodně štěstí a kreativity při tvoření vašeho životopisu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup