Říká se, že pokud chceme krásné bílé zuby, museli bychom omezit snad úplně všechno možné. Ať se jedná o kávu, čaj nebo víno. Nebudeme si nic nalhávat, každý z nás alespoň jednu tuhle věc velmi rád pije. Krásný úsměv se zářícími zuby je pro každého z nás velmi důležitý. Přece jen je to první věc, které si každý z nás na protějšku všimne. Ženy si dokonce
i díky pěknému úsměvu vybírají svého budoucího partnera.
Krásně bílé zuby, aniž by se do toho neinvestovala nějaká koruna nemá opravdu nikdo. Říká se, že barva našich zubů by měla být v takovém odstínu, jaké máme oční bělmo.
zdravé zuby
Jsou zde ale faktory, které naše zuby ztmavují a tím zhoršují jejich vzhled. Jedná se hlavně o kouření, pití červeného vína apod.
Co se týče klasického bělení zubů, mnoho z nás za něj utratí opravdu velmi mnoho peněz.
To ale pomáhá jen částečně, protože abyste měli zuby zářivě bílé byste museli mít nové korunky nebo fazety.
Skvrny někdy může způsobit i přebytek fluoru. Poznáte jej tak, že skvrny žloutnout.

Budete se asi divit, ale na tom, že nikdo z nás nemá bílé zuby může i konzumace borůvek. Díky nim vznikají na zubech pigmentové skvrny.
Co je ale skvělými pomocníky pro bělejší zuby jsou jahody, hrušky, mrkev, celer či okurka. Zuby se díky nim čistí a likvidují veškeré bakterie, které tam nemají co dělat.
Jahody obsahují kyselinu jablečnou, která vám pomůže se zbavit zabarvení zubů.
odstín zubů
Velmi dobrým pomocníkem jsou i sýry. Snižuji kyselost v ústech a posilují zuby a dásně.
Psali jsme již i o mrkvi nebo celeru. Mrkev stimuluje produkci slin a její požívání posiluje zuby. Je nejlepší v syrovém stavu, kdy je tvrdá. Naopak celer odstraňuje skvrny a díky vyššímu obsahu vody zuby bělí.
Říká se, že citróny nejsou moc vhodnou variantou, ale mají schopnost zbavit zuby skvrn a bělit je. Jsou ale kyselé a to pro mnohé z nás není na zubech moc příjemné. Stejně jako citróny ani jablka nejsou tou ideální volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup