Patříte mezi lidi, kteří obsluhují svoji banku přes mobil? Určitě oceníte jednoduchost a hlavně dostupnost, kdy si můžete okamžitě vše zjistit.

 zmuchlané bankovky

K čemu vám taková aplikace bude?

 

Můžete zde velice jednoduše spravovat svůj běžný účet, případně další služby, jako kreditní karty nebo půjčky. Zjistíte si ihned zůstatek na vašem účtu nebo kreditní kartě a hned lze zaplatit to, co potřebujete. I v mobilní aplikaci můžete provádět příkaz k úhradě. Velká praktičnost je tedy v tom, že pokud zjistíte, že potřebujete něco ihned zaplatit z účtu, není problém tento příkaz zadat. Můžete zde i zablokovat svoje karty. Ověřit si zde můžete, zda se částka v pořádku zaúčtovala a také si lze ověřit zaúčtované a nezaúčtované transakce. Tuto aplikaci můžete také ocenit v případě, že potřebujete zaplatit kartou a hlásí vám to například přečerpaný limit. Můžete si zde také měnit denní limity pro platby u obchodníků a výběry z bankomatu. Některé bankovní aplikace umožňují i zažádat si o nový produkt bez nutnosti navštívit internetové bankovnictví.

 koule s penězi

Bezpečnost a možné zneužití

 

Bojíte se zneužití? Tyto bankovní aplikace jsou chráněny heslem (většinou číselný kód), které si vy sami zvolíte při instalaci. Vždy, když se budete chtít do aplikace přihlásit, musíte zadat správné heslo (pin). Může být nastavena i funkce, kdy, pokud zadáte například třikrát špatný pin, tak se aplikace automaticky zablokuje a vy musíte pro změnu hesla a odblokování zavolat na zákaznickou linku, kde si vás ověří podle příslušných pravidel banky a provedou vás volbou nového pinu. Pokud by tedy telefon někdo ukradl a dostal se přes pin mobilního telefonu, tak by musel znát i pin k přístupu do mobilní banky. Není potřeba se této věci obávat. Samozřejmě si nenechávejte pin třeba v peněžence nebo poznamenaný v mobilním telefonu. Určitě také svoje piny nikdy nikomu neříkejte. Mějte v mobilním telefonu antivirový program, který vás chrání. Neinstalujte si v žádném případě nějaké neautorizované bankovní aplikace a aktualizace!

 

Pokud chcete ušetřit váš čas, tak si rozhodně aplikaci do mobilu pořiďte. Ani já jsem do určitě doby moc těmto věcem nevěřil, ale přesvědčil jsem se, že jsou velice dobré a hodně mi pomáhají. Nebojte se moderních technologií a jen směle do toho.