Uvažujete o dřevěné terase za domem? Není to vůbec špatná volba a mnohdy je lepší, než dlažba z kamene.

Vysoký tepelný odpor

Tepelný odpor je vlastnost materiálů, která nám jasně deklaruje schopnost teplo pohlcovat nebo jej naopak absorbovat a vyzařovat do prostoru. Zatímco kámen má tepelný odpor minimální, u dřeva je to naopak. Zjednodušeně řečeno, dřevěnou podlahu na terase nedokáže sluneční žár rozpálit natolik, aby to bylo nepříjemné při chůzi naboso. To je také jeden z důvodů, proč lidé dávají prknům a hranolům ze sibiřského modřínu gardina.cz přednost před kamennou dlažbou, anebo spolu tyto dva materiály navzájem kombinují.

prkna na terase

Kombinujte dřevo s kamenem

Přírodní dřevo a kámen, to jde dohromady s neuvěřitelnou grácií. Tato kombinace vytváří mnohdy až luxusní dojem a přitom je velice snadné toho docílit i s materiály docela běžnými, jako je smrkové či borové dřevo, břidlice, porfyr nebo balkánská rula. Takové prostředí vás pak osloví natolik, že jakékoli syntetické náhražky plastických hmot, dřevotřísek a laminátu nebudete akceptovat. A není divu, vždyť právě přírodní výtvory pokládáme za to nejcennější, a cokoli vyrobené v laboratoři a v dílně se tomu nemůže vyrovnat.

borová prkna

Vyzujte se a užívejte si terasy naplno

Víte, že moderní člověk dělá neuvěřitelnou chybu, že se vyhýbá bosonohé chůzi po přírodním povrchu? Vyzout se z bot znamená prožít docela jiný životní příběh, doteky bosou nohou po dřevu a kamenech stimulují reflexní body na chodidlech a tím podporují mnoho prospěšných procesů v organismu počínaje podporou imunitního a lymfatického systému a konče správnou funkcí krevního oběhu a nervové soustavy. Jeto zároveň perfektní antistresová pomůcka a přitom stačí tak málo – udělat si čas a využít naplno své vlastní terasy před domem, spolu s kamennými cestičkami napříč zatravněnou plochou okrasné zahrady.