Menstruace není nic příjemného. Bohužel, většina z nás se nevyhne tomu, že každý měsíc si musíme tímto obdobím projít. Některé ženy trpí u menstruace více než jiné, protože prožívají silný premenstruační syndrom anebo silné bolesti. Právě silné bolesti v břiše a podbřišku jsou i příznakem premenstruačního syndromu, který postihuje až 90 % všech menstruujících žen. Jak se tedy pokusit zmírnit menstruační bolesti? Existuje na to několik tipů, které by vám mohly pomoci Nicméně, pokud jsou vaše bolesti opravdu silné a přetrvávají, měla byste navštívit lékaře.

pijící žena

Více vody

Možná se vám to zdá jako banální rada, ale při menstruaci často dochází k nadýmání a pocitu nafouknutého břicha. To zvyšuje u žen diskomfort a bolest břicha. Pokud budete pít více vody, zmírníte tím riziko nadýmání. Jestli zvolíte horkou vodu, rozšíříte si tím cévy, vaše svaly se uvolní, a i to může přispět ke zmírnění bolestem.

Menstruační pomůcky

Během menstruace se samozřejmě chráníme různými menstruačními pomůckami. Pokud trpíte velkými bolestmi, je potřebné, abyste si vybraly takové, které jsou pro vás nejpohodlnější. Nejvíce doporučované jsou menstruační kalhotky, které mají ve většině případu citlivý lem a nesvírají vaše břicho a zaručují vám dokonalé pohodlí. Tím, že je nosíte jako běžné prádlo, nebudete mít pocit, že vás něco obtěžuje.

kalhotky

Aplikace tepla

Teplo na křeče při menstruaci pomáhá velmi. Zvyšuje průtok krve a uvolňuje napětí vašich svalů. Teplo můžete aplikovat několika způsoby. Vyzkoušejte třeba nahřívací podložku, na kterou se posadíte, pokud musíte třeba pracovat u počítače. Pokud ležíte, vynikající jsou termo pytlíky, které se naplní horkou vodou a můžete si je přiložit na bolavá místa. A pokud si chcete zároveň odpočinout a relaxovat, zvolte horkou sprchu, nebo ještě lépe, horkou koupel, do které si přidejte uklidňující aromatické olejíčky.