Bydlení je základ života. Mít kde žít je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Jenže po dokončení studií přichází v našem životě jedna z největších změn – a tou je stěhování od rodičů. Jen málokterý mladý člověk chce zůstat bydlet u rodičů a poslouchat od okolí, že je neschopný bydlet sám. Většina lidí nemá možnost postavit si hned dům, a tak logicky volí nájemní bydlení. Zpočátku když člověk bydlí sám, stačí mu třeba garsonka, ale když přijde na řadu vážný vztah a touha po rodině, je potřeba najít větší prostory.

nový bungalov

Život u rodič, kdy člověk neplatí kompletně všechny náklady na bydlení sám, by měl využít k šetření na svoje vlastní bydlení. Kdo chce mít svůj dům, ten si musí začít odkládat už hodně brzy, aby měl základ k získání hypotéky. Jen naprosté minimum lidí má takové příjmy, že za pár let našetří několik milionů na výstavbu domu. Jakmile jsou vyřešeny finance, přichází ty lepší starosti, a těmi je hlavně volba domu a hledání pozemku.

stavba domu

Většina lidí si položí velice důležitou otázku, a tou je – je lepší stavět dům na klíč, nebo svépomocí enerdomy.cz?
Na tuto otázku však neexistuje jednoduchá a ani správná odpověď. Každý si musí odpovědět sám na základě toho kolik času na stavbu má, jestli zvládne postavit dům sám, jestli má dostatek potřebných zkušeností a nebo jestli má hodin kamarádů, kteří jim se stavbou domu pomohou. Pokud spěcháte se stěhováním, stavba svépomocí vám může stěhování hodně oddálit. Je potřeba počítat s tím že budete na stavbu chodit každou volnou chvilku, abyste s domem pohli. Budete vyčerpaní, někdy až na pokraji sil, a pokud nemáte zkušenosti, můžete některé věci pokazit. Pokud si nejste jisti, bude nejlepší volbou stavba na klíč. Vyberete si dům a firma vám ho dodá připravený k nastěhování. Pokud si vyberete pečlivě firmu, nečeká vás žádné nepříjemné překvapení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup