Hledáte-li kvalitní a bezproblémové palety, nemusíte vždy kupovat nové. Velmi dobře poslouží i ty, které jsou již použité, stačí jenom vědět, kde vybírat. Mohlo by se zdát, že prvky tohoto typu jsou po určité době odsouzené k vyhození. Pravdou je však opak, neboť veškeré prvky tohoto typu jsou konstruovány takovým způsobem, aby vydržely i delší dobu. Může za to nejenom kvalitní zpracování dřeva, ale také následné tepelné zpracování či chemické úpravy. Díky tomu je zřejmé, že i několik let využívané transportní prvky tohoto typu budou stále v dobré kondici, respektive budou plně použitelné.
sníh na paletách

Přípravek, bez kterého by to nešlo

Umíte si představit, jak by vypadal transport, kdyby neexistoval přípravek, jako je právě paleta? Určitě by to bylo o mnoho složitější a méně efektivní, než jak je tomu v současnosti. Naštěstí však existuje normovaný přípravek, jako je tento, a proto si není třeba dělat starosti. Starosti byste si měli dělat o jinou záležitost, a to o možnost kvalitního nákupu. Pokud jste se totiž někdy o tyto transportní přípravky zajímali, určitě jste zjistili, že jsou vratné. Většina z produktů ze sortimentu jsou použitelné vícekrát než jenom jednou, což dělá z těchto prvků velmi zajímavý a z dlouhodobého hlediska perspektivní prvek. Na vás proto nyní spočívá mimo jiné i rozhodnutí, zdali dáte přednost jednocestným produktům, které jsou obecně méně úsporné nebo budete využívat klasické Euro typy, které jsou použitelné několikrát.
použité palety

Jak zjistit, že je paleta v pořádku?

Abyste si však nedělali iluzi o životnosti těchto přípravků, je dobré znát obecné zásady používání a údržby těchto prvků. Je zřejmé, že po určité době transportování těchto prvků dochází k postupné degradaci, kdy je až nutné přípravek vyměnit za nový. Nicméně do doby, než je to nutné udělat, je dobré zajímat se o údržbu. Jistě totiž máte přehled o tom, jaké se platí zálohy za tento prvek, a tak se snažte tyto prvky udržovat v pořádku.