Ostrov nabízí bohatou síť turistických stezek.Nemusíte se bát, že jsou vhodné jen pro zdatné jedince, naopak, jsou přizpůsobené věku i zdatnosti. Můžete ale také projet ostrov na kole, nebo na koni. Koně volí turisté často při vyjížďkách do hor, nebo se jen tak projíždějí po plážích a přímořských oblastech.
Hlavním městem jeCagliari. Navštívit můžete Monumentální hřbitov Bonaria, který působí jako luxusní a zároveň strašidelná umělecká galerie. Pohřební architektura a sochy jsou dílem nejuznávanějších umělců působících v Cagliari od poloviny 18. století do počátku 19. století. V dílech se odráží vkus šlechtických a vyšších středních tříd. I zde soupeří bohatství a moc.
pobřeží Kostariky
Toto tiché místo leží v obklopení ibišků, cypřišů, palem, borovic a růží. Při pomalém procházení po cestičkách budete mít pocit, že duše zemřelých na vás volají.
Národní archeologické muzeumpři návštěvě města nevynechejte. K vidění tu jsou římské sochy a mozaiky, předměty starověké civilizace nuragh, bronzové, kamenné a obsidiánové předměty.
 V Městské čtvrtiStampace ve středověku žili dělníci. Ve 14. století za vlády Aragonců dostali místní Sardové zákaz vstupu po soumraku na hrad. Ti, co zákaz porušili, byli shozeni z hradeb s požehnáním stai in pace (odpočívej v pokoji). Podle těchto slov nese čtvrť své jméno.
Ve městě Carbonia žije téměř 30 000 obyvatel. Zaujme vás kostel San Ponziano, který je benediktýnským klášterem pro muže. Stavba byla v roce 1788 rozsáhle zrekonstruována. Většina románské fasády zůstala, ale interiéry mají neoklasicistní výzdobu. V kryptě nalezneme fresky ze 14. a 15. století. Je zde uchovaný relikviář s lebkou San Ponziano.
Nejstaršími historickými památkami jsou tzv.nuraghy. Kruhové stavby z kamenů, které mohou být staré až 3 500 let a naleznete je pouze tady. K čemu sloužily, se neví. Jen se spekuluje. Jsou ale po celém ostrově. Např. v archeologické lokalitě Su Nuraxi nedaleko Barumini.
domy u moře
V severní části Sardinie nalezneme Costa Smeralda, místo kde si „dávají sraz“ boháči ze všech koutů Evropy. Leží zde luxusní hotely, exkluzivní přístavy plné jachet a veřejné pláže jsou proslulé svou nádherou.
K nejhezčím místům na Sardinii je oblast jihu a mysu Capo Carbonara.
Pláž Punta Molentis leží u městečka Villasimius. Mělká voda je vhodná pro cachtání capartů a na druhé straně je kamenité pobřeží vhodné pro šnorchlování.
Po příchodu na pláž Su Guideu, se ocitnete mezi písečnými dunami a vzduchem provoněným vůní stoletých jalovců. Pohled vám padne na dlouhé bílé písečné pobřeží a blízkost rybníků, kde ve volné přírodě spatříte plameňáky.
Na severu ostrova najdete souostroví národního parku La Maddalena. Malý neobydlený ostrůvekBudelli se vyznačuje růžovým pískem. Ke zbarvení dochází díky mikroskopickým zbytkům růžového korálu a mušlí.
Sardinie je kouzelný ostrov, kde se vám bude líbit. Tak hybaj, zabukujte si letenku, protože téhle dovolené nebudete litovat, i kdyby vám pršelo.

Ohodnoťte příspěvek