Ačkoliv většina národa ví, o jaký index se jedná, přesto se mezi námi najdou tací, co vůbec netuší, co to je a proč je vlastně důležitý. BMI je zkratka Body Mass Index. Podle určitého vzorce se dá vypočítat, jak v podstatě na tom jsme s naší hmotností. Upřímně, ne každý byl a je matematik, aby si dokázal správně poradit s čísly a vyšel mu správný výsledek. Naštěstí není to nutností, když použijeme BMI kalkulačku. Zde se zapíší jen ty nejdůležitější čísla, což je váha, výška a věk. Kalkulačka tyto indexy zpracuje a vyhodnotí náš stav. Přirozeně, že každý na tom bude úplně jinak, protože i věk má své rozhodující slovo. Je pravdou, že vyhodnocení může překvapit, ale i jak to v životě bývá, potěšit. Dozvíme se, jestli máme hmotnost v normálu, nadváhu či hrozící obezitu.

srdíčko

Cesta rozhodnutí

Každá křižovatka má několik svých cest. Po které se zrovna rozhodneme kráčet, to je již na nás samotných, kterým směrem se vydáme. Mnohdy ale rovná cesta nepovede k úspěšnému cíli. Když víme, jak zní ortel nad naším tělem, je čas něco dělat. Není na místě se ohánět svým věkem, problémem nebo jinou výmluvou. BMI kalkulačka jasně ukázala, jak je na tom naše váha, a ta rozhodně nemusí být optimální. Je nám zcela jasné, že nadváha nebo dokonce lehká obezita nebude prospívat našemu tělu a může to vést k dalším závažným problémům. Již to by mělo být dostatečným důvodem, že je čas něco dělat. Na druhou stranu je pravdou, že rozhodnutí musíme udělat my sami, protože poté jedině všechno bude mít svůj smysl.

nadváha

Dieta, která má kladné recenze

Existuje mnoho různých diet a ne všechny jsou ty správné. Možná již jen díky tomu, je slovo dieta strašákem, nicméně není třeba se něčeho obávat, když zvolíme správný směr. Poslední dobou pomáhají ve správném nastartování hotová jídla proteinové diety. Obsahují všechno potřebné pro naše tělo, nikdo nestrádá, nemá hlad, nepřejídá se, a když k takové stravě přidá ještě kousek pohybu, byť jen malou procházku, tak na změnu nebude tak dlouho čekat. Zdravě zhubnout se skutečně dá během krátké doby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup