Abychom si mohli vesele tisknout takovéto praktické i upomínkové předměty, tak rozhodně potřebujeme víc, než klasickou tiskárna. Tahle musí umět daleko více a také má úplně jinou stavbu a konstrukci. Když vše je dobře propojeno a připraveno k provozu, tak skutečně lze vytvářet cokoliv. A upřímně je daleko jednodušší vyjmenovat to, co nejde nebo nelze vytisknout. Co ovšem tvůrce bude potřebovat, je zajisté kreativita, trpělivost, technické dovednosti a přirozeně vše potřebné pro tisk. Rozhodně mnoho začínajících jedinců ocení předlohy, které se dají stáhnout zdarma. Výhodou je, že se nemusí nic modelovat, pouze stačí stáhnout soubor ve formátu STL a připravit ho ve sliceru pro 3D tisk. Poté se může tisknout cokoliv.

3D

Náklady jsou pro někoho příliš vysoké

Je pravdou, že tisknout se dají různé nejen praktické pomůcky do domácnosti, ale například i na nějakou výuku, kdy se nejvíce hodí určité modely. Podle nich se přece jenom látka dá lépe vysvětlit a také pochopit. Další možností jsou originální reklamní předměty a mnohé další. Ovšem ne každý je technicky zdatný, případně nemá dostatek představivosti nebo zkrátka chybí i finanční investice do nákupu všech potřebných komponentů. To ovšem neznamená, že pro něj tato nabídka končí. Naopak domluví si zakázkový 3D tisk Az3d, kdy uvede nebo zašle svoji potřebu a odborníci, kteří mají zkušenosti a jsou šikovní, mu jeho představu připraví v podobě odpovídajícího rozměru a požadavků. V tomto případě není třeba nic pořizovat a zkoumat jak to funguje, jelikož tato cesta je daleko jednodušší.

3D tisk

Minimální odpad

Výhodné objednání 3D produktu není jen v tom, že nám domů dojde hotový výrobek podle našich představ. Daleko příznivější je, že tisk je prováděn za pomoci technologie FFF, což znamená, že do tiskárny vstupuje tiskový materiál v podobě speciální struny. Ta je roztavena v tiskové hlavě v dostatečné podobě tak, aby při vytlačení ven tvořila tenké vrstvy. Ty se kladou na sebe podle vytvořeného modelu a tím v podstatě vznikne zakázka přesně na míru. Ovšem s minimálním odpadním materiálem a v tomto případě s velmi příznivější cenou.